לאור המצב, כל הקורסים המקוונים שלנו זמינים עבורכם עכשיו בחצי מחיר לזמן מוגבל!

התמחות יוגה אצ’אריה

התמחות מיוחדת למורים ליוגה ומתרגלים רציניים בהנחיית גלית לוין

המילה אצ’אריה הינה שם תואר למורים מלומדים מומחים בתחומם, אשר רכשו את מיומנותם מתוך לימוד מעמיק, פיתוח יכולות ויישום הידע בהתנסות ישירה.

אצ’רי יוגי הוא מי שלמד את דרך היוגה השלמה, הלך בה בשלמותה, הגיע להגשמה עצמית מלאה וכעת מסוגל להנחות תלמידים בדרך מתחילתה ועד סופה.

מסלול הלימודים מורכב מ 3 מודולים וריטריט שתיקה אחד, ונמשך על פני שלוש שנים. 

נפגש אחת לשנה בתחילת ספטמבר למשך שבועיים רצופים בצרפת. בכל אחד מהמודולים נקדיש שעות לימוד רבות להכרת דרך היוגה השלמה, לתרגולי מדיטציה וליישום הדרך ביום יום, כך שכל משתתף במסלול יעבור טרנספורמציה אישית ויתפתח להיות אצ’אריה. 

המסלול מתאים לתלמידים רציניים בלבד המסוגלים ללמוד שעות רבות בכל יום (כ 9 שעות), להתמיד בתרגול אישי ללא ליווי צמוד וליישם את הידע בחיי היום יום במרווחים שבין המודולים.

שימו לב, התוכנית אינה מלמדת את שלבי היוגה ההתחלתיים העוסקים באסאנות ופראניאמות, אלא מתמקדת בטכניקות המדיטציה בלבד ובשלבים המתקדמים יותר של דרך היוגה.

עמידה בכל תנאי המסלול תעניק למשתתפיה תעודת אצ’אריה ביוגה עם התמחות בהוראת מדיטציה ופילוסופיה של היוגה.

מבנה ותוכן

מודול 1: יוגה סדהנה (Sadhana)

סדהנה הינו התרגול המעשי בדרך היוגה. מודול זה יוקדש ללימוד דרך היוגה השלמה ולתרגול שלם של הדרך כך שכל משתתף יעבור את כל שלבי היוגה ויתנסה באופן ישיר בהליכה בדרך היוגה והשגת מטרותיה – פיתוח מודעות עצמית, גילוי עצמי, שחרור מסבל והגשמה מלאה. נלמד את כל טכניקות המדיטציה של היוגה – מיקוד באובייקט אחד, התבוננות רחבה וחקירה אנליטית, נלמד כיצד לפתח סמדהי (הכרה בהירה) ונתרגל סמימה (חקירה) עד להשגת ויוקה קהיאטי – ידע מבחין המוביל לשינוי זהות וגילוי עצמי מלא.

מודול 2: יוגה וידיה (Vidya)

פירוש המילה וידיה הוא ידע. במודול זה נלמד את הידע השלם של היוגה מתוך לימוד מעמיק של 3 כתבים: סנקהייה קאריקה, סוטרות היוגה של פטנג’לי והבהגווד גיטה. נבין את החוכמה שבבסיס דרך היוגה וכיצד היא באה לידי ביטוי בטכניקות השונות. נעמיק בחקירת המערכת האנושית וההכרה בפרט מתוך המודלים השונים שהיוגה מציגה ובהתבסס על ההתנסויות הישירות שהושגו במודול הראשון. נתנסה בהעברת הידע והוראתו וכיצד הופכים התנסות ישירה לאמצעי לליווי תהליכי התפתחות.

מודול 3: יוגה ודנטה (Vedanta)

ודנטה פירושו מעבר לידע – השלב האחרון בדרך היוגה. לאחר כל התרגולים והטכניקות, התיאוריות והטקסטים, המודלים וההתנסויות הישירות, היוגה לוקחת אותנו אל מה שקיים לפני כל המילים והרעיונות. מודול זה יוקדש למפגש עם ברהמן, התבססות ברייקות, ראיית המהות המשותפת של כל הדברים, חדילת הקיום הנפרד ומתוך זה הבנת תכלית הקיום והגשמתה באמצעות שירות לא אנוכי. נבין כיצד נראים חיים מעבר לסבל שאינם תלויים בהשתנויות הגונות, במצבי ההכרה וגלגולי החיים ונסכם את האופנים השונים בהם ניתן להדריך אדם בתהליך כגון תרגולי מדיטציה, ליווי בפסיכויוגה, הדרכת סנגהות ועוד.

מודול 4: יוגה ויפסנה (Vipassana)

ויפסנה פירושה תובנה המתקבלת מתוך תרגול מדיטציה והתנסות ישירה. על מנת להשלים את דרכנו כאצ’אריות עלינו להקדיש זמן שקט למפגש אינטנסיבי עם התרגול, ההכרה, המודעות והדרך עד לקבלת התובנות בהתנסות ישירה. הויפסנה מתקיימת לאורך 10 ימים בשתיקה מלאה. כל משתתף אחראי לקבוע את מועד ההצטרפות שלו לויפסנה לפי המועדים הופיעים לעיל.

  • שימו לב, לא ניתן להשלים את המסלול ללא השתתפות בויפסנה.

תאריכים ומיקום

מודול 1: 1-14.9.23 – צרפת

מודול 2: 1-14.9.24 – צרפת

מודול 3: 1-14.9.25 – צרפת

מודול 4, ריטריט שתיקה: צוקים, ישראל. תיאום תאריך בבחירה אישית. להלן האפשרויות: 4-14.2.26 , 4-15.2.25 , 4-15.2.24

אירוח

בצרפת נתארח באחוזה פרטית, עתיקה ומיוחדת הנקראת Chateau du reclos הנמצאת בעמק פורה בפרובאנס בדרום צרפת, בסמוך לכפר עתיק בשם Bargemon.

באחוזה מעיינות מים טבעיים שניתן לרחוץ בהם, עצים עתיקים ונוף מהמם. האזור עצמו מוקף טבע יפהפה, נחלים, כפרים עתיקים וכל השפע שיש לפרובאנס להציע.

המקום מציע חדרים איישים, זוגיים ומשותפים. המקלחות והשירותים משותפים, אך מאד נוחים ופרטיים.

בריטריט ויפסנה נתארח ב’לב המדבר’ בצוקים. הלינה משותפת 5-6 אנשים בחדר. מקלחות ושירותים משותפים.

הגעה

שדה התעופה הקרוב ביותר נמצא בניס (NCE). האחוזה נמצאת במרחק של כשעה וחצי נסיעה משדה התעופה. כל אחד אחראי לרכוש לעצמו כרטיס טיסה. אין רכישה קבוצתית.

על מנת להגיע משדה התעופה לאחוזה להלן כמה אפשרויות:

* מומלץ להצטרף להסעה מסודרת שתצא משדה התעופה ב 1.9 בשעה 12:30. בחזור ההסעה תצא ב 14.9 ב 10:00 מהאחוזה ותגיע לשדה התעופה עד השעה 13:00. עלות ההסעה תלויה במספר הנוסעים. עלות מוערכת כ 50 יורו לכיוון.

* ניתן לשכור רכב בשדה התעופה ממגוון חברות. עם זאת, מכיוון שהימים מוקדשים ללימוד אינטנסיבי קחו בחשבון שלרכב לא יהיה הרבה שימוש במהלך השהות באחוזה.

* ניתן לקחת מונית עצמאית משדה התעופה לאחוזה. אין תחבורה ציבורית נוספת למקום.

 

תזונה

התזונה הינה צמחונית, בסגנון המטבח הצרפתי, 3 ארוחות ביום.

למי שמקפיד על תזונה טבעונית ניתן לבקש התאמה כזו בעדכון מראש.

עלויות

העלות המפורטת הינה עבור המודול הראשון. מדי שנה יש לחדש את התשלום.

דמי הרשמה – בסך 500 ש”ח לכיסוי הוצאות התפעול והנסיעה של הצוות. מתוכם 100 ש”ח דמי רצינות, שאינם ניתנים להחזר, לתשלום בעת שליחת טופס ההרשמה. 

לאחר קבלתכם למסלול תתבקשו להשלים 400 ש”ח נוספים להבטחת מקומכם בתוכנית.

דמי אירוח – עלות הלינה והמזון נקבעת בהתאם לסוג החדר שתרצו. המחיר כולל לינה של 13 לילות ו 3 ארוחות ביום.

לאדם בחדר פרטי: 1100 יורו

לאדם בחדר זוגי: 900 יורו

לאדם בחדר משותף (3-4 איש, יתכן מעורב גברים נשים): 850 יורו

התשלום עבור הלינה יעשה ביורו במזומן בלבד ישירות לאחוזה עם ההגעה למקום.

דמי לימוד – הלימוד ניתן על טהרת הדאנה – תרומה ונדיבות הלב. בסיום כל מודול תתבקשו לתת תרומתכם עבור הלימוד.

עלות ריטריט ויפסנה – עלות הריטריט תקבע מדי שנה בהתאם לעלות שתדרש ממקום האירוח. לנרשמים לריטריט בפברואר 2024 העלות הינה 2570 ש”ח עבור הלינה והמזון (11 לילות, 2 ארוחות ביום). הלימוד כמו תמיד על טהרת הדאנה.

הרשמה

ההתמחות מיועדת למורים ליוגה ולמתרגלים רציניים בלבד המעוניינים לעבור טרנספורמציה שלמה וללכת בדרך היוגה עד סופה. הקבלה לתוכנית מותנית במילוי טופס הרשמה, בדיקת התאמתכם וראיון אישי במידת הצורך.

שימו לב, ההרשמה היא לכל המסלול, לא ניתן להירשם למודול אחד בלבד.

התוכנית מלאה. ניתן למלא טופס הרשמה ולהצטרף לרשימת המתנה.

ההתמחות מלאה!
אם ברצונכם לקבל עדכון כאשר יפתחו תוכניות נוספות
עם גלית לוין אנא מלאו את הטופס

לכל שאלה נשמח לעמוד לשירותכם!

אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד
דילוג לתוכן