קורסי העמקה
איך עושים ומלמדים מדיטציה ויוגה
מתיאוריה לתרגול

כאן תוכלו למצוא מגוון סדנאות וקורסים מצולמים שנוצרו במיוחד עבור אלה המעוניינים להעמיק בתרגול ובהנחייה של דרך היוגה השלמה, מדיטציה, מיינדפולנס, פילוסופיה של היוגה ויוגה תרפיה.
אם אי פעם תהיתם איך עושים מדיטציה כחלק מתרגול היוגה ודרך היוגה השלמה, הקורס של ‘סוטרות היוגה של פטנג’לי’ הוא בדיוק עבורכם.
המתעניינים בפילוסופיה של היוגה ימצאו קורס מאיר עיניים המלמד את כל הטקסט של ‘הבהגווד גיטה’ בקלות ובפשטות.
מחפשים את הדרך למודעות עצמית והתפתחות אישית? הסדנאות ‘Svadhyaya intensive’ ו ‘The way to freedom’ ישרטטו לכם את המפה וקורס ‘הדרך’, קורס הדגל של מכללת קדן, יקח אתכם יד ביד אל עבר הגשמה עצמית ושחרור מסבל.
ולבסוף,
לאלו מכם שמלמדים יוגה ומדיטציה, קורסי ההשתלמויות למורים של גלית לוין יאפשרו לכם להעמיק את ההבנה והתרגול האישי שלכם מחד, ומאידך ללמוד את דרך ההוראה המבוססת על התנסות ישירה.
בואו ללמוד לא רק איך עושים מדיטציה אלא גם איך מנחים מדיטציה, איך מנגישים בקלות את הלימוד השלם של היוגה ואת היסודות של היוגה תרפיה, כך שאתם, כמורים, תוכלו לתת יותר לתלמידים שלכם.

קצרים

פילוסופיה של היוגה

מדיטציה והתפתחות אישית

דרך היוגה השלמה

 

כמה מושגי יסוד שחשוב להכיר מ’סוטרות היוגה של פטנג’לי’ לאלו שעושים מדיטציה:

  1. צ’יטה וריטי נירודהה – חדילת גלי ההכרה – זהו המצב הראשון שיש לייצר כאשר הולכים בדרך היוגה השלמה והמטרה הראשונה של תרגול המדיטציה. גלי ההכרה הם מכלול התנועות שיש בהכרה שלנו – מחשבות, רגשות, תחושות, רעיונות, זהויות, קול פנימי וכדומה. כשעושים מדיטציה, הטכניקה הראשונה שאותה מתרגלים מביאה לחדילת הגלים הללו במטרה לאפשר לנו לראות ולחקור דברים שלא דרך המחשבות, הרעיונות והרשמים שלנו.
  2.  דהרנה – מיקוד באובייקט אחד – זהו התרגול הראשון מתוך שלל טכניקות המדיטציה ומטרתו להביא לחדילת גלי ההכרה. ההנחיה לתרגול הדהרנה, מדיטציית מיקוד באובייקט אחד, הינו לקשור את ההכרה אל אובייקט אחד בלבד. כלומר, לכוון את תשומת הלב אל אובייקט מיקוד וכל פעם כשתשומת הלב נעה אל עבר אובייקטים אחרים, למשל אל עבר גלי הכרה, יש להחזיר אותה אל אובייקט המיקוד. אי ההתעסקות בגלי ההכרה ומיקוד באובייקט האחד מביא לחדילת הגלים.
  3. דהיאנה – ההכרה המדיטטיבית – זהו המצב שנוצר בעקבות תרגול הדהרנה ומאופיין בחדילת הרשמים בהכרה, או במילים אחרות, חדילת הגלים של ההכרה. למעשה, צ’יטה וריטי נירודהה, חדילת גלי ההכרה ודהיאנה, ההכרה המדיטטיבית, הינם תיאור של שני הצדדים של אותו מטבע – חדילת הגלים מתארת את מה שמסתיים ודהרנה מתארת את המצב שנוצר.
  4. סמדהי – ראייה בהירה – בעקבות ההכרה המדיטטיבית, נוצרת יכולת הראייה הבהירה של כל אובייקט שבו נרצה להתבונן ושאותו נרצה לחקור. כך סדמהי הינו תוצר של השימוש בהכרה המדיטטיבית – ללא רשמים או תנועה בהכרה כל אובייקט יתגלה בדיוק כפי שהוא, לא דרך הרעיונות והרשמים שלנו. הסמדהי הוא למעשה יכולת הכרתית הניתנת לפיתוח באמצעות תרגול הדהרנה והשגת הדהיאנה והוא תנאי הכרחי להמשך תהליך היוגה – חקירה טבע עולם התופעות וטבענו אנו על מנת לרכוש ידע נכון המבטל את הידע השגוי, האוידיה, שהוא מקור הסבל בחיינו.
 

 

צריכים עזרה בבחירת התוכן המתאים לכם? צרו עמנו קשר ונשמח לסייע.

מוזמנים להצטרף לקהילת המורים והמתרגלים שלנו בפייסבוק ‘קהילת קדן משתפים בידע’ ולתרום לשיח ולהתפתחות של כולנו.

והכי חשוב – רוצים שנייצר עבורכם עוד קורסים בנושאים שמעניינים אותכם? נשמח לשמוע מה הצורך שלכם.