סדנאות יום: מדיטציה, יוגה, קהילה

מכללת קדן שמחה להזמין אותכם למגוון פעילויות יום קצרות המאפשרות לתחזק ולהעמיק את תרגול היוגה והמדיטציה, לפגוש תכנים מיוחדים בנושאים שונים ולהיפגש עם קהילת קדן העושה דרך לפיתוח מודעות ופועלת יחדיו לקידום קיום, דעת ונועם.
אנו מציעים פעילויות יומיות קבועות המתרחשות אחת לחודש כגון סדנת מדיטציה ויוגה הידועה בשם שבתרגול, ומפגש פעימות – סדנת מדיטציה המשלבת לימוד של תכנים רלוונטים לחיי היום יום. 
בנוסף לפעילויות הקבועות ניתן למצוא פעילויות מתחלפות במגוון תכנים המאפשרים לכם להעמיק בעולמות היוגה, המדיטציה והמיינדפולנס כגון ימי קהילה שהינם שילוב של סדנת מדיטציה יחד עם פעילות מיוחדת כגון לימוד והעמקה בדרך היוגה, סדנת בישול, קארמה יוגה ועוד הפתעות. 
מוזמנים לעיין ולמצוא את הפעילות המתאימה עבורכם.

כמה הסברים על הפעילויות הקבועות שלנו שיעזרו לכם לבחור את הפעילות המתאימה עבורכם:

שבתרגול 

סדנת מדיטציה קצרה שהינה למעשה ריטריט יוגה ומדיטציה המתנהל בשתיקה מלאה ומציע את כל מה שמציע ריטריט ארוך אבל בקטנה, בלי לדרוש מאיתנו התארגנות מיוחדת, לינה בחוץ ועוד דברים, כך שיציאה לשבתרגול הנה פשוטה ואפשרית לכל אדם. מכיוון ששבתרגול בנויה כמו ריטריט ויפאסנה ומכילה את כל האלמנטים שלו, בזמן מאד קצר אנו נהנים ממגוון עולמות: שתיקה, התנתקות מהטלפון, תרגול יוגה, תרגול מדיטציה מעמיק ושיחת דהרמה. חשוב לציין ששבת התרגול אינה דורשת ניסיון קודם בתרגול יוגה ומדיטציה והיא מתאימה למתרגלים חדשים ומנוסים כאחד בזכות המבנה הייחודי שלה.

תרגול היוגה המוצע בריטריט נותן לגוף את התנועה, הגמישות, החוזק והאנרגיה הדרושים שלו. בין אם אתם מנוסים בתרגול יוגה או חדשים לתרגול, צוות המורות המוסמך שלנו מציע תרגול המתאים לכל אדם ויודעות להדריך אותכם לתרגול מודע ובריא.

תרגול המדיטציה המוצע הינו תרגול מדיטציה הנקרא מיקוד באובייקט אחד. לתרגול מיקוד באובייקט אחד יתרונות רבים. מצד אחד התרגול מפתח את השליטה על תשומת הלב ןמחזק את יכולות הריכוז והמיקוד ומצד שני מוריד את התכנים של ההכרה ומייצר שקט, רגיעה ומרחב פנימי. למתרגלים חדשים הלימוד של מדיטציית מיקוד באובייקט אחד מאפשר לגלות את השליטה על תשומת הלב ואת אופן הפעולה שלה ומעניק כלי פשוט ויעיל ליישום ביום יום. למתרגלים מנוסים הישיבות הארוכות בסדנת המדיטציה הקצרה מאפשר לפגוש מחדש טכניקת מדיטציה שאולי קצת זנחנו, בעיקר אם התחלנו לתרגל יותר בהתמדה מדיטציית מיינדפולנס ובנוסף, מאפשר לפגוש רבדים עמוקים יותר בתרגול מוכר ולהעמיק עוד בהיכרות עם אופן הפעולה של ההכרה.

שיחת הדהרמה המוצעת בשבתרגול הינה מעמיקה ומעוררת השראה והינה גולת הכותרת של סדנת המדיטציה. בזמן קצר תוכלו ללמוד על מבנה ההכרה האנושית, אופני הפעולה שלה – האוטומטים והידניים, כיצד לפתח את השליטה על ההכרה וכיצד להשתמש בה בחיי היום יום כך שבמקום שההכרה תהיה המקור לכל הצרות שלנו, היא הופכת להיות החברה הכי טובה שלנו שמאפשרת לנו לפעול בעולם ולייצר את החיים שאנו רוצים.

מתרגלים שהשתתפו בשבתרגול יעידו עד כמה היציאה לסדנת מדיטציה קצרה הועילה להם, העניקה מנוחה למערכת, חידשה את הכוחות והעמיקה את ההבנה ויכולת התרגול, והכל ב 5 שעות!

פעימות

סדנת יוגה ומדיטציה המציעה לימוד של תכנים הרלוונטים לחיי היום יום – הסדנא משלבת תרגול יוגה, לימוד ותרגול של טכניקות מדיטציה שונות כגון מיקוד באובייקט אחד, מיינדפולנס וחקירה אנליטית וכן שיח על מגוון נושאים מנקודת המבט של היוגה כגון התמודדות עם רגשות, מערכות יחסים, תזונה ובריאות, כיצד לבחור נכון, ומתן מענה לשאלות כגון מי אני, ומה תכלית הקיום.

כל מפגש מציע העמקה בנושא מסוים והמשתתפים מקבלים הדרכה וכלים כיצד להטמיע את הידע בחיי היום יום כך שהלימוד יהיה לא רק תיאורטי אלא מעשי וכך מאפשר לשפר את חיי היום יום, להשיג מטרות בחיים, לטפח מערכות יחסים ועוד. לצד התרגול והלימוד המפגש מציע שהייה בחיק הטבע, רחצה בנחל הצונן, זמן פנאי למפגש עם קהילת קדן ומנוחה מחיי היום יום הסוערים. 

מפגש ‘פעימות’ הינו שילוב מיוחד של סדנת יוגה, סדנת מיינדפולנס ומפגש קהילתי פורה ומפרה. זוהי הזדמנות מיוחדת להיחשף ולהעמיק בתרגול היוגה והמדיטציה והתכנים של מכללת קדן בסביבה קלילה וחופשית המאפשרת שיח פתוח ומפגש עם חבר’ה כמונו המחפשים לגדול במודעות ולהשפיע טוב בעולם.