לאור המצב, כל הקורסים המקוונים שלנו זמינים עבורכם עכשיו בחצי מחיר לזמן מוגבל!

ריטריט יוגה ויפאסנה
ללימוד ותרגול מדיטציה

ריטריט יוגה ויפאסנה הינו הזדמנות להתנתק מפעילויות היום יום השיגרתיות ולהקדיש את הזמן להתבודדות, לתרגול יוגה ומדיטציה וללימוד המובילים לשחרור מסבל והגשמה עצמית. 

זהו ריטריט מדיטציה המתנהל בשתיקה מלאה והינו פיתוח ייחודי של מייסדת העמותה, גלית לוין. 

הריטריט משלב תרגולי יוגה ומדיטציות מודרכות ושקטות, קארמה יוגה ושיחות דהרמה, המעניקים תמיכה מלאה בתהליך המודעות של כל אדם. זהו שילוב של ריטריט יוגה יחד עם ריטריט מדיטציה הנותן מענה שלם לצרכי הגוף וההכרה.

על מנת לתת את כל התנאים המתאימים לתרגול היוגה והמדיטציה, הריטריט מתקיים קרוב לטבע, ללא שימוש בטלפונים, מסכים, ספרים, חומרים משכרים, סמים וכל דבר אחר המסיח את הדעת.

מיקום

הריטריט יתקיים ב’שער קדן’ – הבית של עמותת קדן הממוקם בשטח חקלאי בבת שלמה בלב עמק יפה מוקף גבעות ויערות.
כאן תוכלו לשטוף את העיניים בירוק, להתחבר לאדמה, לרחוץ בנחל הצונן ולהנות מהשקט והפסטורליות של הטבע סביב.
התנאים במרכז הינם צנועים ופשוטים – הלינה באוהלים אישיים (יש להביא אוהל) או תחת כיפת השמיים.
השירותים הינם שירותי קומפוסט בסיסיים והרחצה בנחל.

מנחות: צוות המורות הוסמך על ידי גלית לוין ומציע את הלימוד המדוייק ביותר עבורכם

עינת שחם

רקדנית פלמנקו, תלמידה ומורה ליוגה ומדיטציה. מטפלת בשיקום תנועה אוטופדי וברפואה משלימה. מלמדת ומלווה אנשים בדרך הדהרמה -היוגה, ופילוסופיית היוגה, ויישומה הלכה למעשה בחייהם. מנחה באופן פרטני ובריטריטים. תלמידה של גלית לוין, הנזיר פרה עופר עדי, הנזירה רובינה קורטין ועוד רבים וטובים.

בת כהן

תלמידה של הנזיר פרה עופר עדי, גלית לוין ואברהם רביבו (ערפל) ז”ל. מלמדת יוגה, מדיטציה ופילוסופיית היוגה. מטפלת ביוגה תרפיה. בוגרת מכללת אלימה לבריאות טבעית. מלמדת ומלווה תלמידים בדרך הדהרמה -יוגה והבודהיזם, ויישומה הלכה למעשה בחייהם. מנחה באופן פרטני ובריטריטים וסדנאות.

מועדים קרובים

חמישי עד שבת ה 23-25 למאי 2024.

הריטריט יפתח ביום חמישי בשעה 14:00. הגעה למתחם החל מהשעה 12:30.

הריטריט יסתיים ביום שבת בשעה  15:00.

לו”ז מלא ינתן עם פתיחת הריטריט.

תזונה

התזונה המוגשת בריטריט הנה צנועה, מזינה וטבעונית, 2 ארוחות ביום. התפריט מורכב מאורז בסמטי, קטניות, ירקות מבושלים וטריים, פירות ודייסת שיבולת שועל. אנו נמנעים משימוש בסוכר לבן, מוצרים מן החי ומזון מעובד. לשירותכם פינת קפה (שחור בלבד. ללא חלב או תחליפי חלב) ותה. 

עלויות

עלות הריטריט נחלקת לשתיים:

1. דמי רישום בסך 300 ש”ח לכיסוי עלויות לינה ומזון.

2. בסיום הריטריט תתבקשו לתת דאנה (תרומה ונדיבות הלב) עבור הלימוד. 

מדיניות ביטולים:

14 יום לפני הריטריט – החזר מלא של דמי הרישום.

פחות מ 14 יום לפני הריטריט – החזר של 50% מדמי הרישום.

פחות מ 48 שעות לפני הריטריט – אין החזר על דמי הרישום.

המלצות

לכל שאלה נשמח לעמוד לשירותכם!

שאלות נפוצות לקראת ריטריט יוגה ויפאסנה

מהי ויפאסנה? פירוש המילה ויפאסנה הוא תובנה. באמצעות תרגול ולימוד המדיטציה אנו מגיעים לתובנות שונות בנוגע לטבע ההכרה וטבענו אנו. למעשה, כל ריטריט ויפאסנה מוביל לתובנה או תובנות ידועות מראש שאליהן מכוון כל התרגול והלימוד.

מה מיוחד בריטריט יוגה ויפאסנה? לרוב, ריטריטים של ויפאסנה מתמקדים בתרגול מדיטציה בלבד. הפיתוח הייחודי של גלית לוין משלב ריטריט יוגה לצד ריטריט מדיטציה. לתרגול יוגה במהלך ריטריט מדיטציה חשיבות רבה שכן תרגול היוגה בבוקר מאפשר לנו להכין את הגוף, האנרגיה וההכרה לישיבות המדיטציה הארוכות וכך להקל על תרגול המדיטציה ולשפר אותו. תרגול היוגה בערב מאפשר להוריד את העומסים הפיזיים שנוצרו במהלך היום בעקבות הישיבה הממושכת ולוודא שלא נגרום נזק. כך ריטריט היוגה מטפח את הגוף ושומר על בריאותו לצד תרגול המדיטציה המטפח את ההכרה והמודעות.

אילו תובנות אקבל בעקבות ריטריט ויפאסנה? כל ריטריט ויפאסנה יציע תובנות ספציפיות אליהן הוא מכוון. ריטריט הויפאסנה של קדן מציע תובנות בהקשר של ההכרה האנושית. לדוגמא, אחת התובנות הראשונות שנקבל הן ההבחנה בין המנגנון האוטומטי התקין של ההכרה – זה שגורם לנו את רוב הצרות כאשר אנו לא מכירים אותו, לבין המנגנון הידני – זה שמאפשר לנו להפעיל את ההכרה בצורה יזומה על מנת להגשים את מטרותינו. התובנה הזו היא תובנה משנת חיים מכיוון שהיא מלמדת אותנו מה תקין ומה לא תקין בהכרה שלנו (לדוגמא, התנועה הספונטנית של תשומת הלב אחרי גירויים שונים היא תקינה וכן כל הרגשות הם תקינים, בין אם הם נעימים או לא), מה נמצא בשליטה שלנו ומה לא

מדוע זה נקרא ריטריט יוגה ויפאסנה ולא סדנת ויפאסנה? פירוש המילה ריטריט הוא נסיגה. בריטריט אנו נסוגים מחיי היום יום, מתנתקים מהטלפון, נמצאים בשתיקה מלאה ומקדישים את הזמן לתרגול יוגה ומדיטציה. בסדנת ויפאסנה ומדיטציה לעומת זאת אין את האלמנט של הנסיגה שכן, על אף שהן כוללות תרגול יוגה ומדיטציה, הן אינן מתקיימות בשתיקה ואינן מכוונות לייצר התנתקות מהטלפון ומחיי היום יום. לכן, כאשר מדובר בריטריט שתיקה מדוייק יותר לומר ריטריט ויפאסנה ולא סדנת ויפאסנה.

האם דרוש ניסיון קודם בתרגול יוגה ומדיטציה לפני שמצטרפים לריטריט ויפאסנה? ההשתתפות בריטריט ויפאסנה אינה דורשת ניסיון קודם ביוגה ובמדיטציה. הלימוד בנוי באופן כזה המלמד את כל יסודות התרגול והתיאוריה מהתחלה ומסייע לכל המשתתפים לפתח את הטכניקות והיכולות הנדרשות עבור התהליך כולו, כך שכולם יוכלו, אפילו בזמן קצר, להגיע לתובנות הרצויות.

מה לעשות אם יהיה לי קשה לשתוק? צוות המורות המוסמך שלנו נמצא שם עבורכם לסייע לכם בכל קושי. משתתפים רבים חוששים מהשתיקה אך לבסוף מגלים שזה היה החלק המהנה ביותר בריטריט והשתיקה דווקא היוותה מקור להפוגה מהצורך לתקשר ומלחצים חברתיים.

האם יש ריטריט מדיטציה קצר יותר? בוודאי. חשוב לנו לאפשר לכל אדם לתרגל וללמוד ולכן אנו מציעים ריטריט יום המתקיים לרוב בשבת למשך 5 שעות ועם זאת כולל את כל האלמנטים של ריטריט שלם – יוגה, מדיטציה, שתיקה והתנתקות מהטלפון. לפרטים על ריטריט יום לחצו כאן. מי שאינו מעוניין בתנאים המעט מאתגרים שמציע ריטריט ויפאסנה ועדיין מעוניין להעמיק בתרגול מדיטציה יכול להצטרף לסדנת מדיטציה או קורס מדיטציה. הן סדנת מדיטציה והן קורס מדיטציה יציעו העמקה בתרגול ובידע של טכניקות המדיטציה ללא השתיקה, התזונה המוקפדת, ההתנתקות מהטלפון ושאר הדקויות של ריטריט ויפאסנה מלא.

איך אדע מה מתאים לי יותר – ריטריט יוגה ומדיטציה או סדנת מדיטציה? ריטריט מתאים למי שמעוניין להעמיק בלימוד ותרגול המדיטציה יחד עם שתיקה והתנתקות מהטלפון ומחיי היום יום. הריטריט הוא עבודה קשה ולפעמים סיזיפית והיא מכוונת לאפשר לכל אדם להתכנס לתוך עצמו, כך שריטריט ויפאסנה מתאים למי שזקוק ומוכן לזמן שקט ואפילו קצת בודד באיזשהו אופן. לעומת זאת, סדנת מדיטציה תתאים למי שמעוניין להעמיק בתרגול ובלימוד אך עם זאת מעוניין לקבל גם את התמיכה החברתית והתקשורת הבין אישית בלי צורך בשתיקה ובהתנתקות המוחלטת מחיי היום היום. במידה ואינכם בטוחים מה מתאים לכם – ריטריט מדיטציה או סדנת מדיטציה הינכם מוזמנים ליצור עמנו קשר ונשמח לסייע לכם.

איך מתמידים בתרגול המדיטציה ובידע לאחר ריטריט הויפאסנה? בסיום הריטריט תקבלו את כל ההנחיות הנדרשות לתרגול מדיטציה עצמאי בבית. זה לא דורש יותר מ 5 דק’ ביום. עם זאת, למי שמעוניין בהעמקה נוספת מומלץ להיעזר בקורסים המקוונים שלנו המכילים תוכן חינמי מגוון כגון לקט מדיטציות מודרכות, העמקה בדרך היוגה השלמה, המשך חקירה של טבע ההכרה וגם בקורסים למעמיקים המרחיבים על הפילוסופיה של היוגה והמדיטציה.

 

תובנות מתוך ריטריט ויפאסנה

 כל ריטריט ויפאסנה יציע למתרגל את הדרך לרכישת תובנות ספציפיות אליהן הוא מכוון. חשוב להדגיש שתובנה הינה ידע מיוחד המגיע מתוך התנסות ישירה בטבע הדבר ולא מתוך שמיעה, זיכרון או היקש. ריטריט הויפאסנה של קדן מציע תובנות בהקשר של ההכרה האנושית ומוביל את המתרגל כל הדרך לרכישת התובנות ממתוך התנסויות ישירות. בין התובנות השונות הנלמדות בריטריט ויפאסנה של קדן ניתן למצוא:

תובנת ההכרה כמכשיר – בריטריט נתנסה בצורה ישירה בעובדה שההכרה היא מכשיר שנמצא בשליטה שלנו ומטרתו לאפשר לנו לשרוד, לקבל ידע על העולם, להבין אותו ולפעול בתוכו. 

תובנת המנגנון האוטומטי של ההכרה –  להכרה האנושית מנגנון אוטומטי המאפשר לה לתמוך בקיום שלנו וכן לפעול באופן חסכוני ויעיל. כחלק מהמנגנון האוטומטי ההכרה מייצרת תנועה ספונטנית של תשומת הלב אחר גירויים שונים וכן שלל מחשבות, תחושות ורגשות שאין לנו שליטה עליהם. לפני שיש לנו את התובנה הזו אנו חושבים שהמנגנון האוטומטי הוא בעייתי. לדוגמא – לתנועה הספונטנית של תשומת הלב אנו קוראים ‘בעיות קשב וריכוז’ ולרגשות לא נשלטים ולא נעימים אנו קוראים ‘חוסר יציבות רגשית’ או ‘רגישות יתר’. עם זאת, התובנה המתקבלת בהתנסות ישירה תראה לנו באופן חד משמעי את התקינות של המנגנון וכך תאפשרלנו ללמוד להתנהל איתו בלי לפחד ממנו או לחשוב שהוא לא בסדר.

תובנת המנגנון הידני של ההכרה –  בריטריט נתנסה בצורה ישירה ביכולת שלנו להפעיל את ההכרה בצורה יזומה ומכוונת על אף המנגנון האוטומטי המתקיים בה כל הזמן. תובנה זו היא הפתח ליכולת שלנו להפעיל את ההכרה כרצוננו ולהפוך אותה למכשיר יעיל המסייע לנו להגשים את מטרותינו. 

תובנת הרצון לטוב – כולנו מכירים את השאלה ‘האם טבע האדם טוב או רע מיסודו?’ בריטריט הויפאסנה אנו מגלים, מתוך התנסות ישירה, שלהכרה האנושית אין תכלית אחרת מלבד שאיפה לטוב, ואין אדם שמכוון לעשות רע גם אם המעשים שלו לא בהכרח מובילים לתוצאה טובה. זו אחת התובנות החשובות בדרך היוגה המאפשרת לנו לחיות בשלום עם עצמנו ועם כל הסובבים אותנו, לפתח אמפתיה ולפעול בשיתוף פעולה.

כל התובנות הללו הינן תובנות משנות חיים שכשאר מיושמות ביום יום יובילו אותנו ליכולת לקחת שליטה על החיים שלנו, לטפח מערכות יחסים וקריירה, להתמודד עם כל אתגר וסיטואציה, לחיות במודעות ובשיוויון נפש ולפעול למען הטוב של כל הברואים.

אתר קורסים מתקדם מבית
 
סקולילנד
דילוג לתוכן