התמחות יוגה אצ’אריה

המצב הנוכחי
לא רשום
מחיר
סגור
התחל
קורס זה סגור כרגע

המילה אצ’אריה הינה שם תואר למורים מלומדים מומחים בתחומם, אשר רכשו את מיומנותם מתוך לימוד מעמיק, פיתוח יכולות ויישום הידע בהתנסות ישירה.

אצ’רי יוגי הוא מי שלמד את דרך היוגה השלמה, הלך בה בשלמותה, הגיע להגשמה עצמית מלאה וכעת מסוגל להנחות תלמידים בדרך מתחילתה ועד סופה.

מסלול הלימודים מורכב מ 3 מודולים וריטריט שתיקה אחד, ונמשך על פני שלוש שנים. 

מודול 1: יוגה סדהנה (Sadhana)

סדהנה הינו התרגול המעשי בדרך היוגה. מודול זה יוקדש ללימוד דרך היוגה השלמה ולתרגול שלם של הדרך כך שכל משתתף יעבור את כל שלבי היוגה ויתנסה באופן ישיר בהליכה בדרך היוגה והשגת מטרותיה – פיתוח מודעות עצמית, גילוי עצמי, שחרור מסבל והגשמה מלאה. נלמד את כל טכניקות המדיטציה של היוגה – מיקוד באובייקט אחד, התבוננות רחבה וחקירה אנליטית, נלמד כיצד לפתח סמדהי (הכרה בהירה) ונתרגל סמימה (חקירה) עד להשגת ויוקה קהיאטי – ידע מבחין המוביל לשינוי זהות וגילוי עצמי מלא.

מודול 2: יוגה וידיה (Vidya)

פירוש המילה וידיה הוא ידע. במודול זה נלמד את הידע השלם של היוגה מתוך לימוד מעמיק של 3 כתבים: סנקהייה קאריקה, סוטרות היוגה של פטנג’לי והבהגווד גיטה. נבין את החוכמה שבבסיס דרך היוגה וכיצד היא באה לידי ביטוי בטכניקות השונות. נעמיק בחקירת המערכת האנושית וההכרה בפרט מתוך המודלים השונים שהיוגה מציגה ובהתבסס על ההתנסויות הישירות שהושגו במודול הראשון. נתנסה בהעברת הידע והוראתו וכיצד הופכים התנסות ישירה לאמצעי לליווי תהליכי התפתחות.

מודול 3: יוגה ודנטה (Vedanta)

ודנטה פירושו מעבר לידע – השלב האחרון בדרך היוגה. לאחר כל התרגולים והטכניקות, התיאוריות והטקסטים, המודלים וההתנסויות הישירות, היוגה לוקחת אותנו אל מה שקיים לפני כל המילים והרעיונות. מודול זה יוקדש למפגש עם ברהמן, התבססות ברייקות, ראיית המהות המשותפת של כל הדברים, חדילת הקיום הנפרד ומתוך זה הבנת תכלית הקיום והגשמתה באמצעות שירות לא אנוכי. נבין כיצד נראים חיים מעבר לסבל שאינם תלויים בהשתנויות הגונות, במצבי ההכרה וגלגולי החיים ונסכם את האופנים השונים בהם ניתן להדריך אדם בתהליך כגון תרגולי מדיטציה, ליווי בפסיכויוגה, הדרכת סנגהות ועוד.

מודול 4: יוגה ויפסנה (Vipassana)

ויפסנה פירושה תובנה המתקבלת מתוך תרגול מדיטציה והתנסות ישירה. על מנת להשלים את דרכנו כאצ’אריות עלינו להקדיש זמן שקט למפגש אינטנסיבי עם התרגול, ההכרה, המודעות והדרך עד לקבלת התובנות בהתנסות ישירה. הויפסנה מתקיימת לאורך 10 ימים בשתיקה מלאה. כל משתתף אחראי לקבוע את מועד ההצטרפות שלו לויפסנה לפי המועדים הופיעים לעיל.

  • שימו לב, לא ניתן להשלים את המסלול ללא השתתפות בויפסנה.

פרטים מלאים על ההתמחות בלינק התמחות יוגה אצ’אריה.

ברכות לכל משתתפי התמחות יוגה אצ'אריה,

ההתמחות מיועדת למתרגלים רציניים המעוניינים ללכת בדרך היוגה השלמה, לפתח את היכולות הנדרשות, לעבור טרנספורמציה, לנוע אל עבר שחרור מסבל והגשמה עצמית ולהשיג קאיואליה, לבדות משחררת.

על מנת לסייע לכם להתכונן כראוי להתמחות הנה כמה דברים שחשוב לדעת:

  1. ההתמחות מורכבת מ 3 מודולים בני שבועיים כל אחד, שיתקיימו אחת לשנה בצרפת וריטריט שתיקה בן 10 ימים שיתקיים בארץ. בלינק הבא תוכלו למצוא את כל הפרטים לגבי התוכן של כל אחד מהמודולים ופרטים נוספים לפרטים.
  2. בהתמחות נעמיק בקריאה ובלימוד של הטקסטים המקוריים של היוגה. הנה לינקים לטקסטים הנדרשים במהלך הקורס: סוטרות היוגה של פטנג'לי, בהגווד גיטה וסנקהייה קאריקה. טקסטים נוספים יעלו עם ההתקדמות בקורס ולפי צורך. ניתן להשתמש בעותק דיגיטלי או להדפיס את הטקסטים כך שיהיו לכם נגישים במהלך המפגשים שלנו.
  3. אנא צפו כבר עתה בסרטוני ההכנה להתמחות כך שתדעו למה לצפות ותבואו מוכנים. ככל שתתכוננו יותר טוב תוכלו ליישם את התרגולים יותר במדויק במהלך המודולים, להבין את התוכן התיאורטי ולראות את התוצאות המבוקשות. 
  4. מי שעדיין לא עשה את הקורס הדיגיטלי של סוטרות היוגה של פטנג'לי מומלץ לצפות בו לפני תחילת המודול הראשון. הנה קישור לרכישת הקורס.

מאחלת לימוד מועיל ופורה

גלית

 

תוכן הקורס

הרחב הכל