טיפים לניקוי אביב – ניה לוין

בתקופה בה אנחנו חיים אנו נחשפים לרעלים בכל פינה. הרעלים מקשים על הגוף ומשפיעים על היכולת שלו לפעול בצורה טובה. ניקוי שנתי או חצי שנתי יכול לסייע לגוף להתמודד עם עומס הרעלים המצטבר, להכרה להתבהר וללב לשמוח ולהתחזק.

אביב זו עונת מעבר שמאוד מתאימה לניקוי – לא רק של הבית (לקראת פסח), אלא של ה-בית הכי חשוב וראשוני בו אנחנו מתגוררים באמת. הגוף וההכרה שלנו ראויים לניקוי לא פחות מכל דבר אחר בחיים שלנו, אולי אף יותר..

באביב הירוקים בשיאם, ומי שאוהב ירוק זה הכבד. ניקוי של ירוקים יעשה טוב לא רק לכבד שעיקר מלאכתו היא ניקוי (והוא בעומס מתמיד), אלא גם לבקטריות בבטן שכנראה מנהלות כאן הרבה מההצגה. הבקטריות שאוהבות סיבים הן הבקטריות שנרצה לגדל ולהעצים.

הנה מה שאני מציעה ומתכננת לעשות בעצמי, בתקופה שבין פורים לפסח.
אנא, קחו את זה כהמלצה בלבד, ובחרו לעשות מה שמתאים לכם ובתמיכה נכונה:

שלב 1 (יכול להיות בין יום לשלושה ימים):
להוריד בהדרגה את הרעלים שאנחנו צורכים ביומיום: קפה, סוכר, אלכהול, טבק, קמחים לבנים. ככלל עדיף להוריד את כל מה שיש לו רשימת מרכיבים, ולצרוך טרי ואורגני.

שלב 2 (יכול להיות בין שלושה ימים לשבוע):
לאכול ירוקים למיניהם (חסה פטרוזליה, כוסברה, שמיר, סלרי, חובזה וכדומה), אורז בסמטי מלא, שמן זית, לימון, מלח הימליה או קלטי (בשום אופן לא לבן, שולחן או גס). אפשר טחינה. קטניה – מאש, כוסמת ירוקה (מי שלא מכיר את הטורטיות שעושים ממנה, מאוד ממליצה לחפש מתכון באינטרנט). פירות – תפוח ירוק, אגס.

כדאי לא לאכול כמויות גדולות, ולהשאיר זמנים בהם הגוף חווה צום, שם הוא מעכל את מה שפגום ומיותר לו. חשוב לשתות הרבה מים בין הארוחות כדי לתמוך בשטיפה של הרעלים החוצה. מים הם החיים.
חשוב לזכור שהגוף וההכרה יתחילו לפרוק דברים החוצה. סיכוי טוב לעייפות ואולי אף לחולי בתחילת הימים האלה. יכולים גם לעלות רגשות עזים כמו כעס, עצב, או חשכה באופן כללי. אך אל דאגה, אחרי שהמערכת תפרוק את שמיותר לה, תתחיל להכנס אנרגיה חדשה ומרגשת.
כשזה יקרה, טוב יהיה לנוע ולזוז, לשרוף אנרגיה ובכך להעצים את התנועה הפנימית של הגוף לריפוי.

שלב 3 ואחרון – זה השלב החשוב והמאתגר ביותר בצום, החזרה לשיגרה. עדיף שיהיה כמה שיותר ארוך. לפחות שלושה ימים:
מחזירים קודם ירקות כתומים (גזר, דלעת, בטטה ), עדשים כתומות ובהדרגה מוסיפים את השאר, מיני ירקות ופירות.
לא כדאי לחזור בבת אחת לכל ההרגלים הפחות טובים, למשוך את זה כמה שיותר.
כשתחזרו לסוכר ולבצקים תוכלו לשים לב להשפעה שלהם על הגוף, ויכול להיות שמשהו ברצון שלכם אותם ישתנה.
תשארו סקרנים 🙂

מאחלת לכולנו אביב פירחוני ומרפא בכל הרמות, וניקוי תומך ומעצים.

פוסטים דומים

כתיבת תגובה