יוגה תרפיה לפריון נשי – יעל שקד

האביב הינו תקופה של התחדשות. אחרי החורף בו הכל היה רדום ועמד מלכת. באביב השמש יוצאת, הפריחה מתחילה, ניצנים נפתחים וכוח החיים נמצא בשיאו בממלכת הצומח והחי.

פריון הינו דבר טבעי למערכת האנושית, אולם לעתים, במיוחד בעולם המערבי, כאשר התזונה לקויה, הרגלי החיים אינם בריאים, התחרותיות החברתית גדולה והאדם מצוי במרוץ תמידי, הגוף מותש, מערכות הגוף נחלשות והפריון עלול להפגע.

נשים הנתקלות בבעיות פריון יכולות להיעזר ביוגה תרפיה לשינוי ושיפור תנאי החיים וכך לתמוך ביכולת הפריון הטבעי של המערכת הנשית. באמצעות תזונה מאוזנת ובריאה המכוונת לתחזוקת הגוף והכנתו להריון, הרפיה ושינה מספיקים שמחדשים את כל המערכות בגוף וכמובן תרגול פיסי מותאם במיוחד למערכת הנשית נייצר תנאים מתאימים לאביב הנשי:

תזונה מותאמת לפריון – לאישה שאינה מצליחה להרות מומלץ לנסות לשנות את התזונה כדרך לתת תנאים מיטיבים להליך הפריון. באמצעות צמצום הצריכה של מזונות מתועשים והגברת הצריכה של מזונות טבעיים נוודא שהתזונה תהיה מחד עשירה בפראנה ומאידך דלה ברעלים, כך שכל מערכות הגוף שאחראיות על פריון יוכלו לתפקד בצורה טובה.

הורדת הרגלים לא בריאים ופיתוח הרגלים מועילים – אורח חיים מורכב מהרגלים יומיומיים המשפיעים עמוקות על תפקוד הגוף. נרצה לצמצם הרגלים לא טובים כמו עישון, צריכת אלכוהול, חשיפה לדטרגנטים וכימיקלים, צריכה מוגברת של חדשות וכדומה, ולהמירם בפעילויות כגון יציאה לטבע, חשיפה לתכנים מעוררי השראה, עבודה בגינה ועוד.

תרגול פיסי – תרגול היוגה לפריון מאזן את המערכת ההורמונאלית של האישה ומשפר את בריאותם ותפקידם של איברי הפריון הנשיים. ביוגה לפריון, התרגול מותאם למצב ההורמונלי של גוף האישה עפ”י המחזוריות החודשית ותומך בטיפולי הפוריות. מומלץ לאישה הרוצה להרות לתרגל גם אם אינה עוברת טיפולי הפריה. תרגילי תנועה ונשימה מותאמים יובילו ל:

  • הזרמת דם, חמצן ופראנה למערכת הרבייה והגברת הביוץ. 
  • איזון המערכת ההורמונאלית.
  • שחרור מתח פיזי ונפשי.
  • חיבור אל הגוף, הצרכים והקצב האישי של כל אישה. 
  • החזרת האמון בגוף, חיבור מחדש אל הגוף. חיזוק העוגן הפנימי, פיזית ורגשית.

הורדת מתח – הפחתת סטרס משמעותית ביותר בתהליך הכניסה להריון! מתח משפיע על תפקוד מערכת העצבים שאחראית על  תפקוד המערכת כולה. המתח מעלה אדרנלין, גורם להיצרות כלי דם ופגיעה בזרימת הדם אל מערכת הרבייה. יוגה לפריון מציעה טכניקות להפחתת מתח וכך מאזנת את פעילות המערכת העצבים המוביל לאיזון המערכת ההורמונאלית. גם לשינה טובה תפקיד חשוב במערכת ההורמונלית של האישה ובמיוחד בייצור אסטרוגן ופרוגסטרון. המע’ האנדוקרינית מושפעת ממצב מע’ העצבים וכשהראשונה מתפקדת במיטבה היא תשפיע לטובה על השניה.

לבסוף, חשוב לזכור, כמטפלים ומטפלות ביוגה תרפיה באחריותנו להחזיק את התקווה והאופטימיות עבור ועם המטופלות שלנו, תמיד להאמין יחד איתן שזה אפשרי וללוות אותן בדרך עם עיניים טובות, אמפתיה, הכלה ולתמוך היכן שיש צורך.

פוסטים דומים

כתיבת תגובה