על שירות – ענבל שלזינגר

שירות זה לעשות את הדבר הנכון מהסיבה הנכונה.

בשביל לעשות את הדבר הנכון צריך לבחור לעצור את שטף הפרשנות האוטומטית, להתבונן החוצה על החיים ולראות מהי הפעולה הנדרשת כרגע, ללא תלות בהעדפותיי ותשוקותיי. זה דורש ממני מיומנות בניהול תשומת הלב, יכולת התבוננות ערה, בהירה ויציבה והחלטה מודעת לגבי הפעולה המועילה. ובמילים של קרישנה – “תכלית הידע ותכלית השירות זהות…”

כשהגעתי לדרך הייתי די מגושמת ביכולת ההבחנה שלי ועשיתי הרבה פעולות מתוך ההבנה הפרטית שלי של מה מועיל. הפכתי לסוג של מיסיונרית מעיקה כזו, מאלו שמטיפות לטבעונות, יוגה ושלום עולמי. אנשים התרחקו ממני ואלה שאהבו אותי רמזו לי שממש לא דחוף להם שאני אשנה אותם. קיבלתי שיעור בענווה.

כדי לפעול מהסיבה הנכונה, למדתי לשחרר את הציפיות והתשוקה לתוצאות אנוכיות (שיעניקו לי תענוגות ונכסים חומריים) ובמקומם נגלתה בתוכי נכונות מלאה לעשות את הפעולות רק כי נוצר צורך אמיתי ולי יש עכשיו את היכולת, הפניות והכישורים לבצע את המלאכה הנדרשת. בהתחלה היה מבלבל להבחין במניעים שלי והם השתנו ככל שהתמדתי בתרגול.

טיפ למבולבלים – אפשר לתמוך ביוזמות של אחרים שאנחנו מאמינים בהם – כמו למשל בעמותת קדן או התנדבות למען מטרות מועילות וגם לטפל בדברים שנמצאים באחריותנו. עצם היציאה מתוך האנוכית הטוטאלית לפעולה למען הזולת לימדה אותי המון על הסיבות לשירות.

קרישנה אומר – “ויתור ושירות לא אנוכי חד הם”

ולמרות כל הנאמר, השירות הביא לחיי פירות טובים של ברכה ושפע , תחושת ערך, שמחה, בהירות ויציבות. וגם חברים, ידע ומיומנויות חדשות. אסיים עם המילים היפות של קרישנה על כך שהשירות הוא הטבע המולד שלנו – “בראשית, האנושות והחובה לשירות לא אנוכי נבראו יחד”.

פוסטים דומים

כתיבת תגובה